Ortognatik Cerrahi

Alt ve üst çeneye ait şekil, yapı, ilişki bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olan cerrahi bir yöntemdir. Ortognatik Cerrahi, halk arasında çene cerrahisi veya çene ameliyatı diye de bilinir.

Ortognatik cerrahi; yüzde, dişleri taşıyan kemiklerin hareketlendirilmesi ve bu sayede hem ısırım bozukluklarının giderilmesi hem de yüz oranlarının düzeltilmesi sağlanabilen bir ameliyattır.

Dişlerimiz altta mandibula dediğimiz alt çene üzerinde üstte ise maksilla dediğimiz üst çene üzerinde sıralanmışlardır. Ortognatik cerrahi ile bu dişlerin sıralandıkları arkların olması gereken yerlere hareketlendirme gerçekleştirilir. Temelde hem ısırım bozukluklarını düzelten hem de yüz oranlarını düzelten bir ameliyattır.

Ortognatik cerrahi benim en severek uyguladığım bir tedavi şeklidir. Hastamın hem ısırım bozuklukları tedavi edilirken yüzündeki çene kemiklerini hareketlendirerek yüz görünümünde de çok olumlu sonuçlar alabiliyoruz.

Aslında yüz bölgesinde birçok estetik uygulamalarımız var ama güzel bir gülüşü ortognatik cerrahi ile sağlayabiliyoruz. Orta yüz, alt yüz ve boyun bölgelerine olan etkisi ile hastanın aradığı olumlu sonuca varabiliyoruz.

Randevu Al

DENTİZLİ Dental Art Studio, Denizli'de gelişen teknolojilerle uyumlu tüm yenilikçi ortodonti uygulamaları profesyonel olarak sunabilen bir kliniktir.