Çocuklar İçin Ortodonti

Çocuğun 8 yaşını geçmeden önce ortodontik olarak muayene edilmesi en iyisidir. Böylece, eğer bir problem saptanırsa, ortodontist tedaviye başlamak için en uygun zamana karar verebilir veya eğer hemen bir uygulama gerekiyorsa hasta için de tedavi olmanın en iyi zamanıdır. Sekiz yaşına kadar daimi birinci molarlar ile kesici dişler genellikle sürmüş olur ve çapraz kapanışlar, çapraşıklık ve diğer problemler değerlendirilebilir.

Tedavi erken başladığı zaman ortodontist, çenelerin büyüme gelişimine ve içeride gelişmesi devam eden daimi dişlerin sürmesine rehberlik edebilir. Ayrıca erken tedavi ile üst ve alt diş arklarının genişliklerini ayarlayabilmek, daimi dişler için yer elde etmek ve böylece daimi diş çekimi ihtiyacını önlemek, daimi dişlerin gömülü kalma olasılığını azaltmak, parmak emmeyi durdurmak ve anormal yutkunma veya konuşma problemlerini elimine etmek mümkündür. Diğer bir deyişle, erken tedavi daha sonra yapılacak tedaviyi kolaylaştırmaktadır.

Eğer hasta 11 yaşına gelmiş ve daimi dişlerin sürmesi tamamlanmışsa artık tel yapıştırılabilir. Dişe yapıştırılan braketler sayesinde dişler istenilen konuma getirebilir. Hastanın büyümesi ve çapraşıklık miktarına göre tedavi süresi değişecektir.

Randevu Al

DENTİZLİ Dental Art Studio, Denizli'de gelişen teknolojilerle uyumlu tüm yenilikçi ortodonti uygulamaları profesyonel olarak sunabilen bir kliniktir.