Obstruktif Sleep Apne Ve Horlama Tedavisi

Obstruktif uyku apne sendromu (OUAS) horlama, tekrarlayan apne, hipopne ve uykunun bölünmesine yol açan “arousal”larla karekterize bir sendromdur. Bu rahatsızlık kardiyovasküler ve psikolojik problemlere neden olabilir. Yaşam kalitesinin ve iş performansının düşmesine neden olur. OUAS ilerleyici bir rahatsızlıktır ve zamanla daha da kötüleşebilir. OUAS ın gelişmesinde obezite maksillofasiyal anomaliler, yaş ve erkek cinsiyet risk faktörüdür. OUAS teşhisinde uyku laboratuarında alınan polisomnografi altın standartlara sahiptir.

Tedavi ile sadece belirtiler düzelmez aynı zamanda hastanın riskide azalır. Tedavisinde en etkili yöntem sürekli pozitif hava basıncı uygulamasıdır. Ancak birçok hasta bunu tolere edemeyebilir. Oral apareyler üst solunum yolu boyutlarını artırarak kollapsı azaltırlar. Oral aparey tedavisi diğer tedavilere göre basit ve etkili tedavi yöntemidir.

Randevu Al

DENTİZLİ Dental Art Studio, Denizli'de gelişen teknolojilerle uyumlu tüm yenilikçi ortodonti uygulamaları profesyonel olarak sunabilen bir kliniktir.